Ümraniye Bosch Servisi

Ümraniye Bosch Servisi Hizmetinizde

ÜMRANİYE BOSCH SERVİSİ   ÇAĞRI MERKEZİ   (0216) 612 34 99

ÜMRANİYE ACİL BOSCH SERVİSİ   GSM  (0536) 234 20 03

Ümraniye bosch buzdolabı servisi ümraniye bosch bulaşık makinesi servisi , ümraniye bosch çamaşır makinesi servisi ümraniye bosch fırın servisi hizmetleri veriyoruz.

Ümraniye ilçesinin her bölgesinde  hazır olarak bekleyen acil mobil servislerimizle en süratli hizmeti vermekteyiz. Tüm personelimiz kendi alanlarında uzmanlaşmış gerekli seminerlerden geçmiş ustalık belgelerini almış sizlere en kaliteli hizmeti vermek için  beklemektedirler.   Ümraniye için Bosch  Servisi hizmetimiz olabildiğince hızlıdır ofisimize adresinizi bıraktıktan sonra en geç 2 saatte servisimiz gelecektir. Gelen servislerimizin ilk amacı cihazını yerinde hızlı ve ekonomik olarak çözüm sağlamaktır.  Evinizde mümkün olmayan onarımlar ve tamirler için ise cihazınız atolyemize alınır en fazla 24 saat içersinde tekrar size gerekli testlerden geçtikten sonra teslim edilir.

Ümraniye  BOSCH  TEKNİK SERVİSİ

ALEMDAR MERKEZ
ASKERİ BÖLGE
AŞAĞI DUDULLU
ATAKENT
ATATÜRK
AYDINLAR
CUMHURİYET
ÇAKMAK
ÇAMLIK
ÇATALMEŞE
ÇEKMEKÖY MERKEZ
EKŞİOĞLU
EMEK
ESENŞEHİR
GÜNGÖREN
HAMİDİYE
HEKİMBAŞI
IHLAMURKUYU
İNKILAP
İNÖNÜ
İSTİKLAL
KAZIM KARABEKİR
KEMAL TÜRKLER
KİRAZLIDERE
MECLİS
MEHMET AKİF
MERVE
MEVLANA
MİMAR SİNAN
MUSTAFA KEMAL
NAMIK KEMAL
ORMAN
OSMAN GAZİ
ÖMERLİ MERKEZ
SAFA
SARIGAZİ MERKEZ
SOĞUKPINAR
TAŞDELEN MERKEZ
YENİ ÇAMLICA
YENİDOĞAN
YUKARI DUDULLU
YUNUS EMRE

Mahalleler:
ATAKENT MAHALLESİ
ATAKENT MH. REŞİTPAŞA CD.
ATATÜRK MAHALLESİ
ÇAVUŞBAŞI CD. GÜNEŞ SK.
AŞAĞI DUDULLU MAHALLESİ
ALEMDAĞ CD. AYDINLAR ÇARŞISI AŞAĞI DUDULLU
ÇAKMAK MAHALLESİ
SAMANYOLU CD. ÇAKMAK
ESENŞEHİR MAHALLESİ
BOSTANCI YOLU CD. SULTAN İŞ MERKEZİ İSKİ VEZNESİ YANI HEKİMBAŞI MAHALLESİ
IHLAMURKUYU MAHALLESİ
ATATÜRK CD.
KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ
ADEMYAVUZ CD.
MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ
MUSTAFA KEMAL MAH. 3144 SK.

NAMIK KEMAL MAHALLESİ
N.KEMAL MAH. C. TOPEL CD. SADIK AHMET PARKI İÇİ
YENİ ÇAMLICA MAHALLESİ
ACARLAR SİTESİ
İNKILAP MAHALLESİ

KÜÇÜKSU CD. HOŞ SK. İNKILAP MAH.

İSTİKLAL MAHALLESİ
MİTHAT PAŞA CD. BELEDİYE TANZİM İÇİ İSTİKLAL MH.
YUKARI DUDULLU MAHALLESİ

Bosch Servisi, Bosch, DTS, Bosch Teknik Servis

İSTANBUL BOSCH SERVİSİLERİ

Ümraniye Tarihi

(Yalnız Selvi, Muhacir Köy, Ümraniye Kasabası, Ümraniye İlçesi)

Bir zamanlar Ümraniye tamamen ormanlarla kaplı idi. Her yer orman, ağaç ve yeşil idi. Her taraf yemyeşil ağaçlarla cennetten bir parçaydı. Çünkü iklim orman yetişmesine elverişli durumdaydı.

Tarihi kaynaklara göre Ümraniye’ ye ilk yerleşenler Frigya’ lılardır. Çam ağacını kutsal kabul eden Frigyalılar küçük ve Büyük Çamlıca’ dan başlayarak Alemdağ ve Kayış Dağı’ na kadar bütün araziyi çam ormanlarıyla donatmışlardı. Sonraki yıllarda Ümraniye’ nin bulunduğu yerler Romalılar ve Bizanslılar’ ın egemenliğine geçmiştir.

Harun Reşit, ordularıyla 782 yılında Krizepolis (Üsküdar) önlerine kadar gelmiştir. Bir sene burada kaldıktan sonra 783 yılında Bizans İmparatoriçe’ si ÎREN’ in ordusuna mağlup olmuş, bunun sonucunda her sene Bizanslılar’ a 70.000 altın vermeye zorunlu kalmıştır.

İlçemiz, toprakları Bizanslılar’ la Müslüman ordular arasında zaman zaman el değiştirmiştir. Anadolu’ yu Müslüman yapan ve Türkleştiren ilk devlet Danişmentliler Devletidir. Danişment oğulları Bizans topraklarına kadar sızmışlar. Alemdağ’ nın üstünde bir kale yapmışlardır.

Danişment Gazi’ nin arkadaşı Sultan Turasan Bizanslar’ a karşı bu kalede çok defa savaşmış ve Anadolu’ dan beklenen yardımı alamayınca burada öldürülmüştür. Selçuklular İznik’ e kadar gelmiş, bu şehir alınmış ve bu şehri ilk başkent yapmışlardır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde padişah olan Orhan Gazi Bölgemizi Osmanlı topraklarına katmıştır.

İlçemizin ilk adının “Yalnız Selvi” olduğu söylenmektedir. 17. Yüzyıl başlarında o devrin padişahı 1. Ahmet tarafından Şeyh Aziz Mahmut Hüdai’ ye vakfedilmiştir. Cumhuriyet dönemine kadar Bulgurlu’ ya kadar olan bölge bu vakfın malı olarak Üsküdar’ a bağlı kasaba olarak kalmıştır. Ümraniye’ ye ilk ad olarak Yalnız Selvi demelerinin sebebi birkaç mezar ve birkaç selvi ağacının ve orman arasında birkaç evin bulunmasıdır.

Ümraniye’ de ilk yerleşenler Balkan Savaşları’ ndan sonra, önce Batum’ dan ardından da Yugoslavya ve Bulgaristan’ dan göçmenler gelmiştir. Bundan dolayı bir süre de “Muhacir Köy” olarak şöhret bulmuştur.

1960 yılına kadar köy olarak kalan Ümraniye, Organize Sanayi Bölgesi olarak ilan edilmesinden sonra yoğun göçlere maruz kalmıştır. Belediye ilk defa 1963 yılında kurulmuştur. İstanbul’ un en hızlı kentleşen ve nüfusu hızla artan; köy ve yöre geleneklerinin de aynen muhafaza edildiği ilginç bir kentleşme örneğidir Ümraniye….

1980 ihtilali ile Ümraniye Belediyesi fes edilerek Üsküdar’ a bağlı şube müdürlüğüne dönüştürüldü. 1987 yılında ilçe olan Ümraniye’ de ilk yerel seçim 1989 yılında yapıldı. Bugün ilçemiz 35 mahalle ve 650.000 Nüfusuyla Anadolu şehirlerinin pek çoğundan büyük bir yerleşim alanıdır. 22 bin hektarlık bir yerleşim alanına sahiptir.

Ümraniye, ekonomik çeşitlilik açısından zengin bir yöredir. Küçük imalat sanayisinden konfeksiyona, yedek parça ve ağaç ürünleri üretimine kadar çeşitlilik göstermektedir.

ÜMRANİYENİN ANLAMI

Ümran sözcüğü Arapça’ dır. Topluluklarda mutluluk, saadet, refah anlamına gelir. Esas anlamı kalkınmış, gelişmiş, bayındırlaşmış, yaşayış koşullarının uygunlaştırılması için üzerinde çalışılmış olan yer.

Bazı kaynaklarda ise; Ümran (Ar) 1- Bayındırlık, bayındır olma, bir yerin tamamiyle meskün ve yeterince işlenmiş olması, 2- Medeniyet, terakki, refah. Umran= Ümrandır.

Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Ekle

* işaretli lanları doldurmak zorunludur.

İsim *

E-Mail *

Siteniz